3 sposoby na wygraną w dzisiejszym środowisku biznesowym

Sprzedawaj styl życia, a nie produkt

W początkach reklamy było tak, że chcąc sprzedać produkt, trzeba było go opisać – ludzie kupowali funkcjonalność. Ale zmieniły się zasady reklamy i powody, dla których konsumenci kupują. W dzisiejszych czasach musisz skupić się na tym, jak produkt wpłynie na styl życia kupującego, zamiast mówić o produkcie. Rozmowa musi być prowadzona na poziomie emocjonalnym.

Na przykład:

Produkt: mydło w kostce
Sposób sprzedawania w dawnych czasach:
ma doskonałą zdolność do czyszczenia

Jak byś to sprzedał w tych dniach:

  • Minimalistyczny design to pokaz prostej elegancji nawet w Twojej łazience
  • Aromat przeniesie Cię do zaczarowanego snu
  • Zapewnia luksusowe wrażenia
  • Jedwabiste bąbelki będą łaskotać zmysły i sprawią, że poczujesz się jak po królewsku, gdy go użyjesz
  • Zasługujesz na produkt, dzięki któremu czujesz się świetnie

W dzisiejszych czasach bardziej chodzi o to, by porozmawiać z podświadomą wizją kupującego, jak ma wyglądać jego życie. Przestań sprzedawać produkt lub usługę i zacznij sprzedawać styl życia i doświadczenie, rozmawiając z aspiracjami i uczuciami kupujących.

Obsługa klienta

80% klientów przestaje robić interesy z firmą nie z powodu złego produktu, ale z powodu złej obsługi klienta. Nie wspominając o tym, że klienci mają większe zaufanie do marki online (a tym samym zwiększają prawdopodobieństwo zakupu od nich), jeśli marka ułatwia kontakt z osobami prowadzącymi firmę.

Jeśli to niewystarczający powód, dla którego warto priorytetyzować obsługę klienta, to co nim będzie? Bardzo rzadko odwiedzający sklep internetowy czy stronę firmową są gotowi do podjęcia decyzji zakupowej przy pierwszej wizycie na stronie internetowej firmy. Z tego powodu ważne jest, aby nawiązać z nimi relację jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Jak nawiązać relację z klientem przed zakupem:

  • oferowanie bezpłatnego zasobu do pobrania
  • oferując kod rabatowy
  • zapraszając ich do dołączenia do Twoich kont w mediach społecznościowych
  • oferować możliwość czatowania z obsługą lub rozmowy z konsultantem w celu podjęcia decyzji
  • oferuj bezpłatną wysyłkę

Doskonała obsługa klienta musi być kontynuowana po dokonaniu zakupu. Zastanów się, w jaki sposób możesz zmienić zasady w swojej firmie, aby były jak najbardziej przyjazne dla klienta – na przykład gwarantowana satysfakcja z produktu, polityka zwrotów bez zadawania pytań, darmowe upominki dla lojalnych klientów itp. Nawiasem mówiąc, są to również świetne tematy do wykorzystania w celach marketingowych.

Stwórz wielokanałową obecność online

W obecnym klimacie biznesowym, aby być traktowanym poważnie, nie można ograniczać swojej obecności w Internecie tylko do strony internetowej lub tylko mediów społecznościowych. Obie te drogi idą ramię w ramię, budując wiarygodność marki.

Dlaczego potrzebujesz obecności w mediach społecznościowych:

Rankingi Google – gdy ktoś wyszukuje Twoją markę w Google, jedną z pierwszych rzeczy, która może się pojawić, jest strona na Facebooku. To dlatego, że Facebook jest wysoko ocenianą witryną.

Dowód społeczny — liczba obserwujących Twoją markę i procent dobrych recenzji, które masz, przyczyniają się do pozytywnego dowodu społecznego — sygnał dla potencjalnego nabywcy, że podejmuje właściwą decyzję. Dowiedz się więcej z naszego wpisu na blogu – Co to jest społeczny dowód słuszności i 5 sposobów na wykorzystanie go na swojej stronie internetowej.

Dowód aktywności – mając regularne posty, pokazujesz, że Twoja marka nie jest martwa. To sprawia, że ​​potencjalny nabywca wierzy, że jeśli dokona zakupu, to również dostanie produkt. 

Dlaczego potrzebujesz obecności w witrynie:

Traktowane poważnie – łatwo jest stworzyć profil w mediach społecznościowych, ale uważa się, że tworzenie stron internetowych wymaga więcej pracy. Dlatego posiadanie strony internetowej jest dla odwiedzających dowodem, że myślisz o interesach i poważnie podchodzisz do tego, co robisz.

Branding – chociaż media społecznościowe są doskonałym kanałem komunikacji, Twoje możliwości brandingowe są ograniczone. Na stronie internetowej możesz przejąć kontrolę nad każdym aspektem tego, jak się prezentujesz, a tym samym skuteczniej przekazywać komunikat swojej marki.

O nas – średnio drugą najczęściej odwiedzaną częścią serwisu po stronie głównej jest strona „O nas”. Odwiedzający chcą poznać ludzi stojących za marką i ważne jest, aby poznali historię firmy.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek — przy 39% ruchu e-commerce pochodzącego z wyszukiwania , bardzo ważne jest rozwijanie SEO. Witryna internetowa daje wyszukiwarce więcej słów kluczowych do rozważenia, szerszy zakres treści do zindeksowania (zwłaszcza jeśli korzystasz z funkcji blogowania), a tym samym więcej możliwości pozycjonowania niż ograniczone możliwości SEO, które oferują Facebook i platformy mediów społecznościowych.

Skupiona uwaga – na Twojej stronie wszystko dotyczy Ciebie. W przeciwieństwie do innych rynków lub platform społecznościowych, na których o Twoją uwagę rywalizują niezliczone elementy, w swojej witrynie Ty ustalasz zasady i prowadzisz odwiedzających zgodnie z potrzebami, a nie tak, jak potrzebują tego reklamy.

Jak zacząć

Łatwym i szybkim sposobem na zaznaczenie swojej obecności jest zlecenie nam wykonania dobrej strony internetowej. Tworzymy proste w odbiorze strony, które zapewniają najistotniejsze funkcje potrzebne do prowadzenia udanego biznesu online.

Oto kilka ważnych korzyści płynących ze współpracy z AdsySeo:

Łatwość użytkowania — przygotowane przez nas strony internetowe możesz później sam edytować bez znajomości programowania lub projektowania. Masz możliwość dodawania nowych wpisów, zdjęć czy aktualizacji danych kontaktowych. Dlatego że przygotowujemy je w oparciu o intuicyjny system do zarządzania treścią na stronie, z którym każdy sobie poradzi.

Możliwości generowania potencjalnych klientów — każda strona, którą robimy, ma formularz kontaktowy – to jedna z najchętniej wybieranych form kontaktu przez klientów na wczesnym etapie podejmowania decyzji zakupowej. Klienci lubią wysyłać zapytania przez formularze, ponieważ dla nich jest to mało angażujące, nie wymaga wysiłku a właściciele biznesów lubią dostawać formularze, bo mają pierwszy kontakt z klientem, dostają jego mail i mogą nawiązać z nim relację prowadzącą do finalizacji transakcji.

Przyjazne dla urządzeń mobilnych — 67,2% zakupów online jest dokonywanych z urządzeń mobilnych , co sprawia, że ​​oferowanie płynnych i wygodnych doświadczeń online jest obowiązkowe. Wszystkie strony projektowe w AdsySeo są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

Wbudowane narzędzia marketingowe — pomagamy sprzedawać więcej, oferując połączenie z narzędziami marketingowymi. Od Google Analytics do śledzenia wydajności Twojej witryny po Optimize, aby testować rozwiązania i zwiększyć liczbę konwersji na Twojej stronie.

Zoptymalizowany pod kątem SEO i szybkości witryny – Twoja strona jest wyposażona we wszystkie niezbędne narzędzia, których będziesz potrzebować, aby być na pierwszych stronach Google za pomocą zdefiniowanych słów kluczowych, według których chcesz się pozycjonować.

Przyjazna obsługa klienta – możesz liczyć na indywidualne wsparcie i uwagę, gdyż zawsze chętnie dzielimy się swoją wiedzą z klientami i stawiamy na dobrą obsługę swoich klientów zarówno przed, w trakcie jak i po wdrożeniu strony 🙂

Zła wiadomość jest taka, że ​​w dzisiejszym środowisku biznesowym nie możesz sobie pozwolić na brak strony internetowej. Dobrą wiadomością jest to, że znalazłeś już rozwiązanie, bo my jesteśmy jednym z najszybszych sposobów na zdobycie Twojej własnej strony internetowej, bez zbędnego wysiłku z Twojej strony.

Podobne wpisy