Zalety stron zbudowanych na WordPress

Dziś pomówimy sobie o ciekawych i nie zawsze najbardziej oczywistych zaletach stron zbudowanych na WordPress. Nie bez powodu ten system do zarządzania treścią jest tak bardzo popularnym systemem do tworzenia stron internetowych niemalże na całym świecie. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, ale wydaje się, że WordPress tych drugich ma wyjątkowo mało. Jeśli ciekawi Cię czy warto zbudować swoją stronę na WordPress, zapraszamy do lektury dzisiejszego artykułu o zaletach stron zbudowanych na WordPress.

Łatwe zarządzanie treścią w WordPress

Zalety stron zbudowanych na WordPress

Zarządzanie treścią w WordPress to zaleta, która przekłada się na dużą popularność systemu. Dzieje się tak, ponieważ nawet osoby nietechniczne np. copywriterzy mogą z łatwością dodawać na stronę nowe artykuły czy opisy produktów. Wprowadzanie treści na stronach jest bardzo istotne z punktu widzenia SEO. Dlatego WordPress to doskonały wybór bo dzięki jego funkcjonalnością rozbudowa treści czy ich edycja mogą przebiegać bardzo sprawnie. Z punktu widzenia właściciela strony internetowej taka sytuacja pozwala na pewne oszczędności, ponieważ przy ograniczonym budżecie w danym okresie może on bez problemu sam wprowadzać wiele zmian. Strona może więc żyć i budować dobre pozycje w wyszukiwarce.

WordPress wyróżnia się również bardzo istotnym elementem, który pozwala w przyjemny sposób zarządzać treściami i wyglądem, jest to edytor wizualny. Dzięki niemu, podczas edycji strony internetowej widzisz wprowadzane zmiany i wiesz, jak Twoja strona będzie wyglądała.

Witryny oparte na system wordpress, po odpowiednim przygotowaniu przez specjalistę, są bardzo przyjazne dla użytkowników końcowych. System zarządzania treścią wordpress posiada wiele ułatwień, dlatego każdy użytkownik, po krótkim szkoleniu poradzi sobie z rozbudową strony internetowej czy dodawaniem nowych aktualności.

WordPress i przyjazność pod kątem SEO 

Nie tylko ze względu na łatwe dodawanie i aktualizację treści WordPress uznaje się powszechnie za bardzo przyjazny pod kątem SEO. Optymalizacja strony internetowej i jej pozycjonowanie to podstawa funkcjonowania wielu firm. Społeczność WordPressa cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami i tworzy bardzo przydatne wtyczki, które usprawniają optymalizację. Mogą one na przykład łatwo zweryfikować szybkość ładowania strony czy podpowiadać jak poprawić widoczność. Do najbardziej popularnych należą Yoast SEO i Rank Math. Dzięki tym wtyczkom możesz łatwo zarządzać z poziomu panelu administracyjnego strony takimi elementami jak np. meta opisy.

Ciągły rozwój działa na Twoją korzyść

Ciągły rozwój WordPressa przynosi korzyści stronom internetowym, które dzięki niemu powstały. Kod źródłowy wykorzystany do stworzenia tego CMSa jest otwarty, dlatego wiele osób dostosowuje go do swoich własnych potrzeb, ulepsza go i aktualizuje. Dzięki tak ogromnej popularności, szybko zostają zidentyfikowane jakiekolwiek błędy. Duża społeczność nie tylko użytkowników, ale także programistów sprawia, że można mieć do dyspozycji świetnie dopracowany produkt. To z kolei napędza kolejny element całej machiny, czyli publikacje w sieci, tutoriale i newsy dotyczące WordPressa

Technologia WordPress 

WordPress został napisany w języku PHP, a także korzysta z bazy danych MySQL. Oznacza to, że wykorzystuje powszechnie znane i często stosowane technologie. Dzięki temu Twoja strona może powstać stosunkowo szybko, a konieczność zastosowania bardziej zaawansowanych funkcjonalności może być bez problemu przeprowadzona przez doświadczonego programistę. Jest to ważne, jeśli chcesz uniknąć sytuacji wydania pieniędzy w autorską stronę, która może nieść pewne kłopoty dla osób, które jej nie tworzyły. Dodatkowe zalety stron zbudowanych na WordPress to obsługa większości typów plików – zdjęć, audio czy dokumentów. 

Kontrola Twojej strony na WordPress

Jeśli rozważasz korzystanie ze stron abonamentowych, możesz liczyć się z ograniczeniami związanymi z wprowadzaniem zmian. Na WordPress zyskujesz pełną kontrolę swoich treści, a dodatkowo zachowujesz pełne prawa do plików, które umieszczasz w witrynie. Nie musisz obawiać się, że serwis, który jest właścicielem domeny lub dostawca hostingu może wpłynąć na Twoją stronę internetową i na przykład usunąć Twoje pliki. Ponadto WordPress umożliwia łatwe przypisywanie określonych ról np. autora, edytora czy subskrybenta. 

Strona na WordPress kompatybilna z…

Kolejnym atutem strony zbudowanej na WordPress jest integracja z wieloma bardzo istotnymi narzędziami. Dzieje się tak za sprawą wtyczek np. dzięki Google Analytics for WordPress można sprawnie podpiąć pod stronę Google Analytics, a Contact Form umożliwia tworzenie formularzy kontaktowych. Możesz wyświetlać pokrewne wpisy za sprawą Related Posts albo dać możliwość dodawania komentarzy, dzięki wtyczce Disqus. Może Ci się przydać także Google Sitemap Generator do generowania map XML w celu optymalizacji. I wiele, wiele innych. 

Na dziś już kończymy. Jak widzisz zalety stron zbudowanych na WordPress są bardzo duże. Jeśli masz pytania związane z naszym artykułem lub chcesz mieć swoją stronę stworzoną właśnie na tym systemie, napisz do nas!

Podobne wpisy