Responsywność strony internetowej

Responsywność strony internetowej – czyli poprawny wygląd strony na wszystkich urządzeniach, a szczególnie na telefonach jest bardzo ważna, ponieważ pozwala ona na wyświetlanie strony poprawnie na różnych urządzeniach, takich jak komputery osobiste, tablety i smartfony.

Dzięki responsywności strona jest czytelna i łatwa do obsługi na każdym urządzeniu, co zapewnia lepsze doświadczenie użytkownika i może przyczynić się do wzrostu ruchu na stronie.

Wg. badań GoodFirms z 2021 roku, nawet 73,1% użytkowników opuszcza stronę internetową, jeśli źle wygląda np. na telefonie. Zobacz jak wielu potencjalnych klientów tracą firmy, które nie zadbały o poprawny wygląd swojej strony.

Responsywność strony jest również ważna ze względów SEO (optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek). Wyszukiwarki, takie jak Google, bardziej cenią strony internetowe, które są responsywne, ponieważ są one bardziej przyjazne dla użytkowników i lepiej dostosowane do różnych urządzeń.

Jeśli twoja strona nie jest responsywna, może to mieć negatywny wpływ na pozycję twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Responsywność strony internetowej jest bardzo ważna, ponieważ zapewnia lepsze doświadczenie użytkowników i może przyczynić się do wzrostu ruchu na stronie oraz lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania.

A teraz odpowiedź przed sobą na pytanie, kiedy ostatnio byłeś na stronie swojej firmy? Sprawdziłeś jak wygląda i działa na telefonie i na komputerze?

Warto żebyś to sprawdził i miał nad tym kontrolę, ponieważ Twoi klienci robią to każdego dnia i szkody było by ich odstraszać problemami na stronie internetowej.

Podobne wpisy